Entity Value Inheritance (EVI) (1.4.4) - en to hu translation catalogue (27 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Description
hu: Leírás

en: Disable
hu: Letiltás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Message
hu: Üzenet

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Update
hu: Frissítés

en: ID
hu: Azonosító

en: Filter
hu: Szűrő

en: Destination
hu: Cél

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Override
hu: Felülírás

en: Source
hu: Forrás

en: Field Type
hu: Mezőtípus

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Overwrite
hu: Felülírás

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: Field: @field
hu: Mező: @field

en: Unknown field
hu: Ismeretlen mező

en: Entity Bundle
hu: Mezőköteg

en: Source Field
hu: Forrás mező

en: Entity Bundles
hu: Mezőkötegek
