Entity Value Inheritance (EVI) (1.4.4) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Status
it: Stato

en: Description
it: Descrizione

en: Disable
it: Disattiva

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Administration
it: Amministrazione

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Update
it: Aggiorna

en: Filter
it: Filtra

en: Destination
it: Destinazione

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Override
it: Sovrascrivi

en: Source
it: Sorgente

en: Field Type
it: Tipo di campo

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Overwrite
it: Sovrascrivi
