Entity Value Inheritance (EVI) (1.4.5) - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Description
fa: توضیحات

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Administration
fa: مدیریت

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Message
fa: پیام

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: ID
fa: شناسه

en: Filter
fa: فیلتر

en: Destination
fa: مقصد

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Override
fa: بازنویسی

en: Source
fa: منبع

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: - Select -
fa: - انتخاب -
