Entity Value Inheritance (EVI) (1.4.5) - en to ug translation catalogue (12 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Description
ug: بايانى

en: Disable
ug: تاقاش

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Label
ug: بەلگە

en: Update
ug: يڭىلاش

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Source
ug: مەنبە
