Entity Version (8.x-1.0-beta4) - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Version
ru: Версия

en: Major
ru: Основной

en: Minor
ru: Второстепенный

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: History
ru: История

en: Example
ru: Пример

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Bundles
ru: Наборы

en: Bundle
ru: Набор

en: Created by
ru: Автор

en: Nothing
ru: Ничего

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ru: Черновик

[ctx: Workflow state label]
en: Published
ru: Опубликовано

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
ru: Создать новый черновик

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
ru: Опубликовать
