Entity Version (8.x-1.0-beta8) - en to ja translation catalogue (15 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Version
ja: バージョン

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: History
ja: 履歴

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Bundles
ja: バンドル

en: Bundle
ja: バンドル

en: Created by
ja: 作成者

en: Nothing
ja: なし

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ja: 下書き

[ctx: Workflow state label]
en: Published
ja: 掲載済み

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
ja: 下書きを新規作成

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
ja: 掲載
