Entity Version (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Title
de: Titel

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: Major
de: Haupt

en: Minor
de: Neben

en: Date
de: Datum

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: History
de: Verlauf

en: Default value
de: Standardwert

en: Increase
de: Erhöhen

en: Decrease
de: Verringern

en: Bundles
de: Subtypen

en: Bundle
de: Subtyp

en: Created by
de: Erstellt von

en: Target field
de: Zielfeld

en: Nothing
de: Nichts

en: Entity type ID
de: Entitätstyp-Id

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
de: Entwurf

[ctx: Workflow state label]
en: Published
de: Veröffentlicht

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
de: Neuen Entwurf erstellen

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
de: Veröffentlichen
