Entity Version (8.x-1.2) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Version
uk: Версія

en: Major
uk: Важлива

en: Minor
uk: Незначна

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: History
uk: Історія

en: Default value
uk: Базове значення

en: Increase
uk: Збільшити

en: Decrease
uk: Зменшити

en: Bundles
uk: Пакети

en: Bundle
uk: Пакет

en: Created by
uk: Створив(ла)

en: Patch
uk: Латка

en: Nothing
uk: Нічого

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
uk: Чернетка

[ctx: Workflow state label]
en: Published
uk: Опубліковано

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
uk: Створити нову чернетку

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
uk: Опублікувати
