Entity Version (8.x-1.5) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Title
pt: Título

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: Version
pt: Versão

en: Major
pt: Maior

en: Minor
pt: Menor

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: Bundles
pt: Pacotes

en: Bundle
pt: Pacote

en: Created by
pt: Criado por

en: Nothing
pt: Nada

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
pt: Rascunho

[ctx: Workflow state label]
en: Published
pt: Publicado

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
pt: Criar novo rascunho

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
pt: Publicar
