Entity Visibility Preview (8.x-1.10) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Access control
de: Zugriffskontrolle

en: Settings
de: Einstellungen

en: Update
de: Aktualisieren

en: Access
de: Zugriff

en: Preview message
de: Vorschau der Nachricht

en: Vocabulary ID
de: Vokabular-ID

en: Default value
de: Standardwert

en: Autocomplete
de: Autovervollständigung

en: Bundles
de: Subtypen

en: Bundle
de: Subtyp

en: Checkboxes
de: Kontrollkästchen

en: Categorization
de: Kategorisierung

en: Field machine name
de: Feld -Systemname

en: Display date
de: Datum anzeigen

en: Bypass access checks
de: Zugriffskontrolle umgehen

en: Plugin ID
de: Plugin-ID

en: Empty formatter
de: Leeres Anzeigeformat

en: Empty formatter settings
de: Anzeigeformateinstellung wenn leer
