Entity Visibility Preview (8.x-1.4) - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: Access control
nl: Toegangscontrole

en: Settings
nl: Instellingen

en: Update
nl: Bijwerken

en: Preview message
nl: Voorbeeldweergave

en: Vocabulary ID
nl: Woordenlijst-ID

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Autocomplete
nl: Automatisch aanvullen

en: Bundles
nl: Bundels

en: Bundle
nl: Bundel

en: Checkboxes
nl: Keuzevakjes

en: Categorization
nl: Categorisering

en: Bypass access checks
nl: Toegangscontroles omzeilen

en: Plugin ID
nl: Plug-in ID

en: Empty formatter
nl: Leeg opmaakhulpmiddel
