Entity Visibility Preview (8.x-1.6) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Access control
pt: Controle de acesso

en: Settings
pt: Configurações

en: Update
pt: Atualizar

en: Preview message
pt: Pré-visualizar mensagem

en: Vocabulary ID
pt: ID do vocabulário

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Autocomplete
pt: Autocompletar

en: Bundles
pt: Empacotar

en: Bundle
pt: Pacote

en: Bypass access checks
pt: Ignorar verificações de acesso

en: Plugin ID
pt: ID do Plug-in

en: Show widget details as open by default
pt: Mostrar detalhes do widget aberto por padrão
