CPS Entity Workflow (2.0.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (23 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Message
ar: الرسالة

en: none
ar: لا شيء

en: Default
ar: الافتراضي

en: History
ar: الأرشيف

en: User
ar: المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Block
ar: الصندوق

en: State
ar: الحالة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Change
ar: تغيير

en: Workflow
ar: سيرة العمل

en: Transition
ar: الترجمة

en: Workspace
ar: منطقة / مساحة  العمل

en: Apply
ar: تطبيق

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Asc
ar: تصاعدي
