CPS Entity Workflow (2.0.0-alpha2) - en to bn translation catalogue (12 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Date
bn: তারিখ

en: Message
bn: বার্তা

en: none
bn: একটিও নয়

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: History
bn: ইতিহাস

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: All
bn: সমস্ত

en: Block
bn: ব্লক

en: Workflow
bn: কাজের ধারা
