CPS Entity Workflow (2.0.0-alpha2) - en to da translation catalogue (27 entries)

en: Title
da: Titel

en: Author
da: Forfatter

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: none
da: ingen

en: Default
da: Standard

en: History
da: Historik

en: User
da: Bruger

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Block
da: Blok

en: State
da: Status

en: Desc
da: Faldende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Change
da: Skift

en: Workflow
da: Arbejdsgang

en: Transition
da: Overgang

en: Workspace
da: Arbejdsområde

en: Apply
da: Udfør

en: Execute
da: Kør

en: Entity type
da: Entity-type

en: Previous state
da: Forrige tilstand

en: Asc
da: Stigende

en: Briefly describe the changes you have made.
da: Giv en kort beskrivelse af dine ændringer.

en: This workflow applies to:
da: Dette workflow gælder for:

en: There are no entity types.
da: Der er ingen entity-typer.
