CPS Entity Workflow (2.0.0-alpha2) - en to he translation catalogue (25 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Date
he: תאריך

en: Reset
he: איתחול

en: Message
he: הודעה

en: none
he: ללא

en: Default
he: ברירת מחדל

en: History
he: היסטוריה

en: User
he: משתמש

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Block
he: בלוק

en: State
he: מצב

en: Desc
he: יורד

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Change
he: חשב

en: Workflow
he: תהליך עבודה

en: Transition
he: מעבר שקפים

en: Workspace
he: מרחב עבודה

en: Apply
he: החל

en: Execute
he: ביצוע

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Asc
he: סדר עולה

en: Briefly describe the changes you have made.
he: תאור קצר של השינויים שבוצעו.
