Entity Workflow (2.0.0-alpha2) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: none
it: nessuno

en: Default
it: Predefinito

en: History
it: Cronologia

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Block
it: Blocco

en: State
it: Stato

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Change
it: Cambia

en: Transition
it: Transizione

en: Workspace
it: Area di lavoro

en: Apply
it: Applica

en: Execute
it: Esegui

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Bundles
it: Bundle

en: Briefly describe the changes you have made.
it: Descrivere brevemente le modifiche apportate.
