CPS Entity Workflow (2.0.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Message
ja: メッセージ

en: none
ja: なし

en: Default
ja: デフォルト

en: History
ja: 履歴

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Block
ja: ブロック

en: State
ja: 状態

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Change
ja: 変更

en: Workflow
ja: ワークフロー

en: Transition
ja: 遷移

en: Workspace
ja: ワークスペース

en: Apply
ja: 適用

en: Execute
ja: 実行

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Previous state
ja: 従来の状態

en: Bundles
ja: バンドル

en: Asc
ja: 昇順

en: Briefly describe the changes you have made.
ja: 行った変更について簡単に説明します。

en: This workflow applies to:
ja: このワークフローの適用先:

en: There are no entity types.
ja: エンティティタイプはありません。
