CPS Entity Workflow (2.0.0-alpha2) - en to jv translation catalogue (16 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Date
jv: Tanggal

en: Reset
jv: Baléknā

en: Message
jv: Pesen

en: none
jv: ora ana

en: Default
jv: Gawan

en: History
jv: Sejarah

en: User
jv: Panganggo

en: Created
jv: Digawé

en: All
jv: Kabèh

en: Block
jv: Blok

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Workflow
jv: Alur kerja

en: Asc
jv: Urut Maju
