CPS Entity Workflow (2.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Title
pt: Título

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Message
pt: Mensagem

en: none
pt: nenhum

en: Default
pt: Predefinido

en: History
pt: Histórico

en: User
pt: Utilizador

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Todos

en: Block
pt: Bloco

en: State
pt: Estado

en: Desc
pt: Descendente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Change
pt: Mudar

en: Workflow
pt: Fluxo de trabalho

en: Transition
pt: Transição

en: Workspace
pt: Área de trabalho

en: Apply
pt: Aplicar

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Asc
pt: Ascendente

en: Briefly describe the changes you have made.
pt: Faça uma breve descrição das alterações feitas.
