CPS Entity Workflow (2.0.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (32 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: Message
ru: Сообщение

en: none
ru: нет

en: Default
ru: По умолчанию

en: History
ru: История

en: User
ru: Пользователь

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Block
ru: Блок

en: State
ru: Состояние

en: Desc
ru: По убыванию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Change
ru: Изменить

en: Workflow
ru: Порядок действий

en: Transition
ru: Переход

en: Workspace
ru: Рабочее пространство

en: Apply
ru: Применить

en: Execute
ru: Выполнить

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Previous state
ru: Предыдущее состояние

en: Bundles
ru: Наборы

en: New state
ru: Новое состояние

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Briefly describe the changes you have made.
ru: Кратко опишите внесённые вами изменения.

en: Source entity ID
ru: ID исходной сущности

en: This workflow applies to:
ru: Этот процесс применяется к:

en: There are no entity types.
ru: Нет типов сущностей.

en: Are you sure you want to apply this transition?
ru: Изменить состояние заказа?
