CPS Entity Workflow (2.0.0-alpha4) - en to de translation catalogue (31 entries)

en: Title
de: Titel

en: Approve
de: Bestätigen

en: Content
de: Inhalt

en: Type
de: Typ

en: none
de: keine

en: User
de: Benutzer

en: Created
de: Erstellt

en: Published
de: Veröffentlicht

en: N/A
de: n. v.

en: State
de: Status

en: Approved
de: Bestätigt

en: Change
de: Ändern

en: Workflow
de: Arbeitsablauf

en: Transition
de: Änderungsvorgang

en: Workspace
de: Arbeitsbereich

en: Publish
de: Veröffentlichen

en: Unpublish
de: Veröffentlichung zurücknehmen

en: Execute
de: Ausführen

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Previous state
de: Vorheriger Status

en: Bundles
de: Subtypen

en: Draft
de: Entwurf

en: New draft
de: Neuer Entwurf

en: Briefly describe the changes you have made.
de: Die vorgenommenen Änderungen kurz beschreiben.

en: Source entity ID
de: ID der Ursprungseinheit

en: The new state.
de: Der neue Status.

en: In review
de: Im Freigabeprozess

en: Submit for Review
de: Zur Überprüfung einreichen

en: This workflow applies to:
de: Dieser Arbeitsablauf bezieht sich auf:

en: There are no entity types.
de: Es gibt keine Entitätstypen.

en: Are you sure you want to apply this transition?
de: Möchten Sie diesen Übergang wirklich durchführen?
