CPS Entity Workflow (2.0.0-alpha8) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Approve
hi: स्वीकार करें |

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Closed
hi: बंद

en: Log
hi: गतिविधि संदेश

en: none
hi: कोई नहीं

en: Open
hi: खुला

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Created
hi: निर्मित

en: Published
hi: प्रकाशित

en: N/A
hi: एन / ए

en: State
hi: अवस्था

en: Approved
hi: स्वीकृत

en: Change
hi: परिवर्तन

en: Workflow
hi: कार्यप्रवाह

en: Transition
hi: संक्रमण

en: Workspace
hi: कार्यस्थान

en: Publish
hi: प्रकाशित करें

en: Unpublish
hi: अप्रकाशित करें

en: Locked
hi: अवरोधित

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundles
hi: बंडल

en: Draft
hi: प्रारूप

en: Briefly describe the changes you have made.
hi: संक्षेप में परिवर्तन का वर्णन करे जो आपने किए हैं
