CPS Entity Workflow (2.0.0-alpha8) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Approve
pt: Aprovar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Closed
pt: Encerrada

en: Log
pt: Registo

en: none
pt: nenhum

en: Open
pt: Abrir

en: User
pt: Utilizador

en: Created
pt: Criado

en: Published
pt: Publicado

en: N/A
pt: N/D

en: State
pt: Estado

en: Approved
pt: Aprovado

en: Change
pt: Mudar

en: Workflow
pt: Fluxo de trabalho

en: Transition
pt: Transição

en: Workspace
pt: Área de trabalho

en: Publish
pt: Publicar

en: Unpublish
pt: Despublicar

en: Execute
pt: Executar

en: Locked
pt: Bloqueado

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Bundles
pt: Pacotes

en: Draft
pt: Rascunho

en: New draft
pt: Novo projeto

en: Briefly describe the changes you have made.
pt: Faça uma breve descrição das alterações feitas.

en: Source entity ID
pt: ID da fonte de entidade

[ctx: Validation]
en: State
pt: Estado

en: This workflow applies to:
pt: Este fluxo de trabalho aplica-se a:

en: There are no entity types.
pt: Não há tipos de entidade.

en: Are you sure you want to apply this transition?
pt: Tem a certeza que quer aplicar esta transição?
