Entity Workflow (2.0.0-alpha8) - en to ur translation catalogue (11 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Approve
ur: منظور

en: Content
ur: متن

en: Type
ur: قِسم

en: Closed
ur: بند کردیا گیا

en: Log
ur: لاگ

en: none
ur: کوئی نہیں

en: Open
ur: کھلا

en: Locked
ur: بند

en: Entity type
ur: Entity کی قسم
