Entity Workflow (2.0.0-beta1) - en to nl translation catalogue (30 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Approve
nl: Goedkeuren

en: Content
nl: Inhoud

en: Closed
nl: Gesloten

en: none
nl: geen

en: User
nl: Gebruiker

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: N/A
nl: n.v.t.

en: State
nl: Status

en: Approved
nl: Goedgekeurd

en: Change
nl: Wijzigen

en: Transition
nl: Overgang

en: Workspace
nl: Werkruimte

en: Publish
nl: Publiceren

en: Unpublish
nl: Depubliceren

en: Execute
nl: Uitvoeren

en: Locked
nl: Vergrendeld

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Previous state
nl: Vorige status

en: Bundles
nl: Bundels

en: Draft
nl: Concept

en: New draft
nl: Nieuw concept

en: Briefly describe the changes you have made.
nl: Beschrijf de wijzigingen die u heeft aangebracht in het kort.

en: Source entity ID
nl: Bronentiteits-ID

[ctx: Validation]
en: State
nl: Status

en: The state '@state' is invalid.
nl: De status '@state' is ongeldig.

en: This workflow applies to:
nl: Deze workflow is van toepassing op:

en: There are no entity types.
nl: Er zijn geen entiteitstypes.

en: Are you sure you want to apply this transition?
nl: Weet u zeker dat u deze overgang wilt toepassen?
