Entity Workflow (2.0.0-beta3) - en to ja translation catalogue (36 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Approve
ja: 承認

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Closed
ja: クローズド

en: Log
ja: ログ

en: none
ja: なし

en: Open
ja: オープン

en: States
ja: 状態

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: Published
ja: 掲載

en: State
ja: 状態

en: Default state
ja: デフォルト状態

en: Approved
ja: 承認済み

en: Change
ja: 変更

en: Workflow
ja: ワークフロー

en: Transition
ja: 遷移

en: Workspace
ja: ワークスペース

en: Publish
ja: 掲載

en: Unpublish
ja: 非掲載にする

en: Execute
ja: 実行

en: Locked
ja: ロック

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Previous state
ja: 従来の状態

en: Bundles
ja: バンドル

en: Draft
ja: 下書き

en: Bundle ID
ja: バンドル ID

en: Transitions
ja: 推移

en: New draft
ja: 新しい下書き

en: Entity types
ja: エンティティタイプ

en: Briefly describe the changes you have made.
ja: 行った変更について簡単に説明します。

en: This workflow applies to:
ja: このワークフローの適用先:

en: There are no entity types.
ja: エンティティタイプはありません。

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ja: 下書き
