Entity Workflow (2.0.0-beta3) - en to ro translation catalogue (33 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Approve
ro: Aprobă

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Closed
ro: Închis

en: Log
ro: Jurnal

en: none
ro: nimic

en: Open
ro: Deschideți

en: States
ro: Stări

en: User
ro: Utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Published
ro: Publicat

en: N/A
ro: N/D

en: State
ro: Status

en: Default state
ro: Stare implicită

en: Approved
ro: Aprobat

en: Change
ro: Modificare

en: Workflow
ro: Fluxul de lucru

en: Transition
ro: Tranziție

en: Publish
ro: Publică

en: Unpublish
ro: Anulați publicarea

en: Execute
ro: Execută

en: Locked
ro: Blocat

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Bundles
ro: Tipuri

en: Draft
ro: Proiect

en: Bundle ID
ro: ID bundle

en: Transitions
ro: Tranziții

en: New draft
ro: Ciornă nouă

en: Entity types
ro: Tipuri de entități

en: Briefly describe the changes you have made.
ro: Descrieți pe scurt modificările pe care le-ați făcut.

en: Source entity ID
ro: ID entitate sursă
