Entity Workflow (2.0.0-beta4) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: Title
id: Judul

en: Approve
id: Setujui

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Closed
id: Ditutup

en: none
id: tidak ada

en: Open
id: Buka

en: States
id: Status

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Published
id: Dipublikasikan

en: N/A
id: T/T

en: State
id: Status

en: Default state
id: Status bawaan

en: Approved
id: Disetujui

en: Change
id: ubah

en: Workflow
id: Alur kerja

en: Transition
id: Transisi

en: Workspace
id: Ruang kerja

en: Publish
id: Tampilkan

en: Unpublish
id: Tidak tampilkan

en: Locked
id: Dikunci

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundles
id: Bundel

en: Draft
id: Konsep

en: Bundle ID
id: ID Bundel

en: Transitions
id: Transisi

en: Entity types
id: Jenis entitas

en: Briefly describe the changes you have made.
id: Jelaskan secara singkat perubahan yang telah Anda buat.

en: This workflow applies to:
id: Alur kerja ini berlaku untuk:

en: There are no entity types.
id: Tidak ada tipe entitas.
