Entity Workflow (2.0.0-beta5) - en to da translation catalogue (34 entries)

en: Title
da: Titel

en: Approve
da: Godkend

en: Content
da: Indhold

en: Closed
da: Lukket

en: none
da: ingen

en: Open
da: Åben

en: States
da: Tilstande

en: User
da: Bruger

en: Created
da: Oprettet

en: Published
da: Udgivet

en: State
da: Status

en: Default state
da: Standardtilstand

en: Approved
da: Godkendt

en: Change
da: Skift

en: Workflow
da: Arbejdsgang

en: Transition
da: Overgang

en: Workspace
da: Arbejdsområde

en: Publish
da: Udgiv

en: Unpublish
da: Træk tilbage

en: Execute
da: Kør

en: Locked
da: Låst

en: Entity type
da: Entity-type

en: Current state
da: Nuværende tilstand

en: Previous state
da: Forrige tilstand

en: Draft
da: Kladde

en: Transitions
da: Overgange

en: New draft
da: Nyt udkast

en: Entity types
da: Enheds typer

en: Briefly describe the changes you have made.
da: Giv en kort beskrivelse af dine ændringer.

en: This workflow applies to:
da: Dette workflow gælder for:

en: There are no entity types.
da: Der er ingen entity-typer.

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
da: Kladde

[ctx: Workflow state label]
en: Published
da: Udgivet

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
da: Udgiv
