Entity Group Field (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Groups
pt: Grupos

en: Group
pt: Grupo

en: Remove
pt: Remover

en: Edit
pt: Editar

en: Multiple
pt: Múltipla

en: Required
pt: Obrigatório

en: Select
pt: Selecionar

en: Restore
pt: Recuperar

en: Autocomplete
pt: Autocompletar

en: Group memberships
pt: Participações no grupo

en: Select a group
pt: Selecione um grupo

en: Collapse
pt: Encolher

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: Weight for row @number
pt: Peso para linha @number

en: @name field is required.
pt: O campo @name é obrigatório.

en: List of @type values
pt: Lista de valores @type

en: Tokens for lists of @type values.
pt: Tokens para listas de valores de @type.

en: @type type with delta @delta
pt: tipo @type com delta @delta
