Entity Group Field (1.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Groups
pt: Grupos

en: Group
pt: Grupo

en: Remove
pt: Remover

en: Edit
pt: Editar

en: Help text
pt: Texto de ajuda

en: Multiple
pt: Múltiplo

en: Required
pt: Obrigatório

en: Label
pt: Etiqueta

en: Group name
pt: O nome do grupo

en: Restore
pt: Restaurar

en: Group memberships
pt: Membros de grupo

en: Collapse
pt: Expandir

en: View mode
pt: Modo de visualização

en: Weight for row @number
pt: Peso da linha @number

en: @name field is required.
pt: O campo @name é obrigatório.

en: List of @type values
pt: Lista de valores @type

en: Tokens for lists of @type values.
pt: Tokens para listas de valores @type.

en: Link to the entity
pt: Ligação para a entidade

en: @label tokens.
pt: Tokens @label.

en: @type type with delta @delta
pt: Tipo @type com delta @delta
