Entity Group Field (1.0.0-beta1) - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: Groups
nl: Groepen

en: Group
nl: Groep

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Help text
nl: Helptekst

en: Multiple
nl: Meerdere

en: Required
nl: Verplicht

en: Group name
nl: Groepsnaam

en: Restore
nl: Herstellen

en: Group memberships
nl: Groepslidmaatschappen

en: Collapse
nl: Inklappen

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: Weight for row @number
nl: Gewicht voor regel @number

en: Parent group ID
nl: ID van bovenliggende groep

en: @name field is required.
nl: @name is een verplicht veld.

en: List of @type values
nl: Lijst van @type-waardes

en: Tokens for lists of @type values.
nl: Tokens voor lijsten van @type-waardes.

en: Link to the entity
nl: Link naar de entiteit

en: Confirm removal
nl: Verwijderen bevestigen

en: @type type with delta @delta
nl: @type-type met delta @delta

en: Parent group label
nl: Label van bovenliggende groep

en: Display the label of the parent groups.
nl: Label van bovenliggende groep tonen
