Entity Group Field (2.0.0-alpha1) - en to ca translation catalogue (16 entries)

en: Groups
ca: Grups

en: Group
ca: Grup

en: Remove
ca: Elimina

en: Edit
ca: Edita

en: Help text
ca: Text d'ajuda

en: Multiple
ca: Múltiple

en: Required
ca: Necessari

en: Label
ca: Etiqueta

en: Group name
ca: Nom del grup

en: Restore
ca: Restaura

en: Collapse
ca: Col·lapsa

en: View mode
ca: Mode de visualització

en: Weight for row @number
ca: Pes de la fila @number

en: @name field is required.
ca: El camp @name és obligatori.

en: Link to the entity
ca: Enllaça a l'entitat

en: Confirm removal
ca: Confirma l'eliminació
