Entity Group Field (2.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Groups
tr: Gruplar

en: Group
tr: Grup

en: Remove
tr: Kaldır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Help text
tr: Yardım metni

en: Multiple
tr: Çoklu

en: Required
tr: Zorunlu

en: Label
tr: Etiket

en: Restore
tr: Geri yükle

en: Collapse
tr: Daralt

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Weight for row @number
tr: Satır @number için ağırlık

en: @name field is required.
tr: @name alanı zorunludur.

en: List of @type values
tr: @type değerleri listesi

en: Link to the entity
tr: Varlığa bağlantı
