Entity Query API (8.x-1.0-alpha2) - en to he translation catalogue (7 entries)

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Enable
he: הפעלה

en: Disable
he: השבתה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Path
he: מיקום

en: Web services
he: שרותי רשת - Web services
