Entity Query API (8.x-1.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (7 entries)

en: Operations
oc: Accions

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Path
oc: Camin

en: Web services
oc: Servicis Web
