Entity Query API (8.x-1.0-alpha3) - en to ast translation catalogue (6 entries)

en: Operations
ast: Operaciones

en: Enable
ast: Activar

en: Disable
ast: Desactivar

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Path
ast: Camín
