Entity Query API (8.x-1.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (7 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Path
ja: パス

en: Web services
ja: ウェブサービス
