Entity Query API (8.x-1.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado
