Entity Query API (8.x-1.0-alpha7) - en to ug translation catalogue (7 entries)

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Enable
ug: ئېچىش

en: Disable
ug: تاقاش

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Web services
ug: تور مۇلازىمەتلىرى
