Entity Query API (8.x-1.0-alpha8) - en to bg translation catalogue (7 entries)

en: Operations
bg: Действия

en: Enable
bg: Активирай

en: Disable
bg: Дезактивирай

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Path
bg: Път

en: Web services
bg: Уеб услуги
