Entity Query API (8.x-1.0-alpha8) - en to jv translation catalogue (6 entries)

en: Operations
jv: Operasi

en: Enable
jv: Diuripnā

en: Disable
jv: Dipaténi

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Web services
jv: Layanan web
