Entity Query API (8.x-1.0-alpha8) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Path
pt: Caminho

en: Web services
pt: Serviços web

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade
