Entity Query API (8.x-1.0-alpha8) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Path
it: Percorso

en: Web services
it: Web service
