Entityqueue (8.x-1.0-rc1) - en to eu translation catalogue (22 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Edit
eu: Editatu

en: Name
eu: Izena

en: Add item
eu: Itema gehitu

en: ID
eu: IDa

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Items
eu: Elementuak

en: Authored on
eu: Noiz egina:

en: Clear
eu: Garbitu

en: Target type
eu: Helburu mota

en: Entity
eu: Entitatea

en: Changed
eu: Aldatuta

en: About
eu: (r)i buruz

en: - Select -
eu: - Aukeratu -

en: Error message
eu: Errore mezua

en: Entity type
eu: Entitate mota

en: Publishing status
eu: Argitaratze egoera

en: Default translation
eu: Itzulpen lehentsia

en: - Restricted access -
eu: - Sartzea mugatua -

en: @title (value @number)
eu: @title (balioa @number)
