Entityqueue (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (42 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Name
hi: नाम

en: Add item
hi: मद जोडें

en: ID
hi: आईडी

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Revision ID
hi: संशोधन आईडी

en: Items
hi: वस्तुएं

en: Shuffle
hi: मिश्रण

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Clear
hi: साफ़ करें

en: Entity
hi: इकाई

en: Changed
hi: बदल गया

en: Reverse
hi: विपरीत

en: About
hi: के बारे में

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundles
hi: बंडल

en: Bundle
hi: पोटली

en: Revision log message
hi: संशोधन लॉग संदेश

en: Weight for row @number
hi: @number पंक्ति के लिए वजन

en: Link label to the referenced entity
hi: संदर्भित इकाई के लिए लिंक लेबल

en: Link to the referenced entity
hi: संदर्भित इकाई के लिए लिंक

en: Change handler
hi: हैंडलर बदलें

en: Default translation
hi: डिफ़ॉल्ट अनुवाद

en: Revision user
hi: संशोधन यूज़र

en: Briefly describe the changes you have made.
hi: संक्षेप में परिवर्तन का वर्णन करे जो आपने किए हैं

en: Reference method
hi: संदर्भ विधि

en: The time that the current revision was created.
hi: समय है कि वर्तमान संशोधन बनाया गया था

en: The user ID of the author of the current revision.
hi: वर्तमान संशोधन के लेखक की उपयोगकर्ता आईडी।

en: - Restricted access -
hi: उपयोग प्रतिबंधित

en: Entity reference selection plugin settings
hi: एंटिटी संदर्भ चयन प्लगइन सेटिंग्स

en: A flag indicating whether this is the default translation.
hi: डिफ़ॉल्ट अनुवाद को दर्शाने के लिए एक चिन्ह।

en: Revision translation affected
hi: संशोधन अनुवाद प्रभावित

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
hi: इंगित करता है कि क्या अनुवाद का यह अंतिम संपादन वर्तमान संशोधन का है या नहीं।

en: @title (value @number)
hi: @title (मान @number)

en: Revision create time
hi: संशोधन समय बना

en: Default revision
hi: डिफ़ॉल्ट संशोधन

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
hi: यह सहेजे जाने पर डिफ़ॉल्ट संशोधन था कि नहीं उस का चिन्ह।
