Entityqueue (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (51 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Remove
uk: Вилучити

en: Edit
uk: Редагувати

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Add item
uk: Додати елемент

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Revision ID
uk: ID редакції

en: Items
uk: Елементи

en: Shuffle
uk: Перемішати

en: Authored on
uk: Створено

en: Clear
uk: Очистка

en: Target type
uk: Цільовий тип

en: Entity
uk: Сутність

en: Changed
uk: Змінено

en: Reverse
uk: Обернено

en: About
uk: Про модуль

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Remove from queue
uk: Вилучити із черги

en: Bundles
uk: Пакети

en: Bundle
uk: Пакет

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Add to queue
uk: Додати в чергу

en: Machine name: @name
uk: Машинна назва: @type

en: Revision log message
uk: Повідомлення журналу про редакцію

en: @count item | @count items
uk[0]: @count елемент
uk[1]: @count елементи
uk[2]: @count елементів

en: Weight for row @number
uk: Вага рядку @number

en: Change type
uk: Змінити тип

en: Link label to the referenced entity
uk: Мітка посилання сутності за посиланням

en: Link to the referenced entity
uk: Посилання до сутності за посиланням

en: Change handler
uk: Змінити обробник

en: Default translation
uk: Базовий переклад

en: Revision user
uk: Користувач редакції

en: Briefly describe the changes you have made.
uk: Коротко опишіть внесені зміни.

en: Reference method
uk: Спосіб посилання

en: The time that the current revision was created.
uk: Час, коли була створена поточна редакція.

en: The user ID of the author of the current revision.
uk: ID користувача автора поточної редакції.

en: - Restricted access -
uk: - Обмежений доступ -

[ctx: Plural]
en: Disabled
uk: Вимкнені

[ctx: Plural]
en: Enabled
uk: Увімкнені

en: Entity reference selection plugin settings
uk: Налаштування плаґіну для вибору посилання на сутність

en: A flag indicating whether this is the default translation.
uk: Прапор, що сигналізує про те, чи це базовий переклад.

en: Revision translation affected
uk: Редакція, на яку вплинув переклад

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
uk: Вказує, що останнє редагування перекладу належить до поточної редакції.

en: @title (value @number)
uk: @title (значення @number)

en: Revision create time
uk: Час створення редакції

en: Default revision
uk: Базова редакція

en: A boolean indicating the published state.
uk: Булева індикація стану публікації.

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
uk: Прапор, що сигналізує про те, чи це була базова редакція, коли вона була збережена.
