Entityqueue (8.x-1.1) - en to cs translation catalogue (36 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Delete
cs: Smazat

en: Remove
cs: Odstranit

en: Edit
cs: Upravit

en: Name
cs: Jméno

en: Add item
cs: Přidat položku

en: Configure
cs: Nastavení

en: Revision ID
cs: ID revize

en: Items
cs: Položky

en: Shuffle
cs: Promíchat

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Clear
cs: Vymazat

en: Target type
cs: Cílový typ obsahu

en: Changed
cs: Změněno

en: Reverse
cs: Obráceně

en: About
cs: Popis

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Error message
cs: Chybová zpráva

en: Entity type
cs: Typ entity

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: Machine name: @name
cs: Strojový název: @name

en: Revision log message
cs: Zpráva o revizi do logu

en: @count item | @count items
cs[0]: @count položka
cs[1]: @count položky
cs[2]: @count položek

en: Weight for row @number
cs: Váha pro řádek @number

en: Link label to the referenced entity
cs: Zobrazit popisek jako odkaz na entitu

en: Default translation
cs: Výchozí překlad

en: Revision user
cs: Autor revize

en: Briefly describe the changes you have made.
cs: Stručně popsat provedené změny.

en: Reference method
cs: Způsob reference

en: The time that the current revision was created.
cs: Čas vytvoření aktuální revize.

en: The user ID of the author of the current revision.
cs: Uživatelské ID autora aktuální revize.

en: - Restricted access -
cs: - Omezený přístup -

[ctx: Plural]
en: Enabled
cs: Zapnuto

en: @title (value @number)
cs: @title (hodnota @number)

en: Revision create time
cs: Čas vytvoření revize

en: Default revision
cs: Výchozí revize
