Entityqueue (8.x-1.4) - en to pl translation catalogue (55 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Remove
pl: Usuń

en: Edit
pl: Edytuj

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Add item
pl: Dodaj element

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Revision ID
pl: ID wersji

en: Items
pl: Elementy

en: Shuffle
pl: Tasuj

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Target type
pl: Typ docelowy

en: Entity
pl: Encja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Reverse
pl: Odwróć

en: About
pl: O stronie

en: - Select -
pl: - Wybierz -

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Remove from queue
pl: Usuń z kolejki

en: Bundles
pl: Zestawy

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Add to queue
pl: Dodaj do kolejki

en: Subqueues
pl: Podkolejki

en: Machine name: @name
pl: Identyfikator systemowy: @name

en: Revision log message
pl: Informacja o nowej wersji

en: @count item | @count items
pl[0]: @count pozycja
pl[1]: @count pozycje
pl[2]: @count pozycji

en: Weight for row @number
pl: Waga wiersza @number

en: Change type
pl: Zmień typ

en: Link label to the referenced entity
pl: Stwórz odnośnik z etykiety do wskazywanej encji

en: Link to the referenced entity
pl: Odnośnik do wskazywanej encji

en: Change handler
pl: Zmień obsługę

en: Link to entity
pl: Odnośnik do encji

en: Default translation
pl: Domyślne tłumaczenie

en: Queue settings
pl: Ustawienia kolejki

en: Revision user
pl: Użytkownik wersji

en: Briefly describe the changes you have made.
pl: Zwięźle opisz dokonane przez siebie zmiany.

en: Reference method
pl: Sposób referencji

en: The time that the current revision was created.
pl: Czas utworzenia aktualnej wersji.

en: The user ID of the author of the current revision.
pl: ID użytkownika autora obecnej wersji.

en: - Restricted access -
pl: - Ograniczony dostęp -

[ctx: Plural]
en: Disabled
pl: Wyłączone

[ctx: Plural]
en: Enabled
pl: Włączone

en: Entity reference selection plugin settings
pl: Ustawienia wtyczki wyboru referencji do encji

en: A flag indicating whether this is the default translation.
pl: Znacznik pokazujący czy to tłumaczenie jest domyśle.

en: Revision translation affected
pl: Tłumaczenie wersji

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pl: Informuje czy ostatnia edycja tłumaczenia należy do bieżącej wersji.

en: @title (value @number)
pl: @title (wartość @number)

en: Revision create time
pl: Czas utworzenia wersji

en: Default revision
pl: Domyślna wersja

en: A boolean indicating the published state.
pl: Wartość binarna wskazująca status publikacji.

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
pl: Znacznik informujący o tym czy w trakcie zapisu była to domyślna wersja.
